Najważniejszym spośród największych utrudnień w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki powstał przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich drogach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców jak również usprawni całość infrastruktury miasta.

Wśród innych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi drogami oraz naprawy istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.centrum konferencyjne w Krakowie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, ale również lepszej jakości powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.