Wśród licznych stolic województw w Polsce, Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze sztuki i akademickim, ale też na wielu odmiennych polach. Zaczyna być miastem przyjaznym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dokonały się w mieście w ostatnich okresach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się do przodu.

Pozytywne transformacje w stolicy małopolski.
Co pozytywnego wypracowano w trakcie ostatniego okresu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest duża. Bardzo wsparły rząd w tej materii finane Unii Europejskiej, z których miasto niemało czerpie. Dynamiczne akcje w temacie uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska rozwinęła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, i kolejne miejsca konferencyjno – sportowe.

Liczne inwestycje są niewidoczne dla statystycznego mieszkańca. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Najczęściej ignorujemy historie, które nie są ściśle z naszymi potrzebami połączone. Statystycznemu obywatelowi miasta zdaje się, że w mieście zbyt mało się wykonuje. Natomiast Kraków rozwija się w każdym obszarze. Programy naprawcze w obszarze zarządzania odpadami, budowie i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, budowa filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które pomagają krakusom pełniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się też pod kątem opcji kulturalnych. Moc Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. takie nowości przyciągają turystów do odwiedzin.
Rozpoczynane dzięki radnym plany nie dotyczą tylko samego centrum miasta, ale też są związane z pełnym województwem . Wobec tego zamiast pomstować lecz dostrzec innowacje w jakie obrósł Kraków. Majchrowski opinie . Kolejne miesiące – o ile będzie możliwość zachowania szybkości rozwoju – pozwolą Krakowowi zostać prawdziwą metropolia.